עדכונים

דרך נמיר: על אכיפת נתיב התחבורה הציבורית

דרך נמיר: על אכיפת נתיב התחבורה הציבורית

אם טרם שמעתם על המצלמות המוצבות בכביש דרך נמיר, כדאי שתדעו שהן מוצבות כדי לאכוף את הנהיגה האסורה של כלי רכב פרטיים כאלו ואחרים בנתיבי התחבורה הציבורית. אם נהגתם בנתיבים אלו, תתכוננו לשלם את הקנס שיגיע אליכם בדואר.

דרך נמיר: על אכיפת נתיב התחבורה הציבורית ,בחודשים האחרונים, הותקנו והופעלו מצלמות אכיפת נתיב התחבורה הציבורית בדרך נמיר.  יש לציין  שכמה מאות מטרים לפני כן, הוצבו שלטים המורים באופן מפורש כי קיימת אכיפת מצלמות.

תל אביב – עיר חכמה

מצד אחד, ידוע לכולם שכל עוד פרויקט הרכבת הקלה לא יסתיים, כולנו נמשיך להיתקע בפקקים, בין אם קיים נתיב תחבורה ציבורית ובין אם לאו.

לעומת זאת אין ספק שהמצב החדש יגרום לנהגים להיות עירניים יותר אחרי שיקבלו את הדרישה לתשלום. למרות זאת, המצב החדש יכעיס נהגים רבים שבתמימותם נסעו בנתיב לפני שהחליטו לפנות ימינה ובטעות פנו ימינה דווקא שני רמזורים אחרי המצלמה. ברור שזה יכול לקרות בתום לב, אך חשוב לדעת שאין שוטר שאפשר לשוחח עימו ולהסביר לו את זה באופן ישיר.

מטרת העירייה היא ברורה – לצמצם עלויות של שוטרי תנועה ולבנות תהליך אוטומטי שיאתר במהירות, ביעילות ובקלות את העוברים על החוק. בכך, נתיב התחבורה הציבורית יישמר פתוח לרווחת הנהגים והנוסעים.

זהו למעשה צעד קטן נוסף של עיריית תל אביב בדרכה להיות "עיר חכמה" מבחינה טכנולוגית. ערים מובילות ברחבי העולם כגון ניו יורק ולונדון כבר הטמיעו מערכות טכנולוגיות מתקדמות שמטרתן, בין היתר, היא לגרום לירידה בעומסי התנועה, למצוא פתרון הולם למקומות החניה וכמובן לצמצם בעלויות כוח אדם. כל זאת באמצעות שילוב מערכות אוטומציה מתקדמות ששולחות את הנתונים ישירות לעירייה, ובכך ממחשבות ומייעלות את הטיפול בתהליכים.

שילוט על איסור נהיגה בנתיב התחבורה הציבורית

לפני חודשיים, במהלך חג הפורים, נצפו מאות נהגים כשהם נוהגים בנתיב התחבורה הציבורית ויוצרים פקק תנועה ארוך. וזאת מסיבה פשוטה אחת בלבד – הם בסה"כ התכוונו לעצור לרגע כדי להוריד את יקיריהם בפינת הרחובות שבה במסיבת הפורים הגדולה שנערכה בכיכר המדינה.

ניתן לשלם את הקנס או לערער עליו באמצעות אתר האינטרנט של העירייה, תחת הקישור "תושבים" המופיע בצידו הימני העליון של דף הבית, ולאחר מכן הקלקה על הקטגוריה "תנועה וחניה".

לסיכום, שאלת השאלות היא מתי העירייה תכניס לשימוש מערכות אוטומציה שמדווחות בזמן אמת על תקלות בשירותים עירוניים כאלו ואחרים ללא צורך בפנייה מוקדמת למוקד הטלפוני של העירייה. שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כאלו יחסוך לתושבים את הטירחה הכרוכה בפנייה מסודרת לעירייה, וכן לעירייה תהיה שליטה מלאה על כל המתרחש בה בזמן אמת.

מכל מקום, הכי טוב כמובן הוא להקפיד לקרוא, לעקוב ולהתעדכן בתמרורי התנועה שמתווספים לעיר ללא הפסקה.

לעדכונים נוספים

תגובות
תגיות

מאמרים באותו נושא

כתיבת תגובה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support