הורים וילדים

אימהות בחופשת לידה: מפגשי ריקוד עם התינוק במנשא

אימהות לתינוקות צעירים? עיריית תל-אביב-יפו מזמינה אתכן לסדרת מפגשים, ללא עלות, כל יום שני בשעה 10:00 בגינות הציבוריות שבצפון תל אביב למשך כל יולי-אוגוסט. אין לך מנשא? את תקבלי!

בעשר השנים האחרונות, זו הייתה דווקא נחלתם של קניונים רבים בארץ שיזמו פעילות חד-שבועית מסוג כזה. קניון חיפה, קניון פתח תקווה, קניון שבעת הכוכבים ועוד רבים אחרים הזמינו את האימהות למפגשי ריקוד עם התינוק וזכו לפופולריות הולכת וגוברת. לא זו בלבד שהאימהות והתינוקות נהנו, אלא הם הפכו לקהל שבוי בקניון, שמוציא את הכסף בחנויות השונות. אבל החיסרון העיקרי היה טמון במרחב הסגור והחנוק, בחיפוש חניה ובהתארגנות מרובה מראש. לכן, כ"כ שמחתי לשמוע שעיריית תל אביב-יפו הרימה את הכפפה גם בעניין הזה ודאגה לפעילות וגיבוש של קהל האימהות לתינוקות!

תקופת חופשת הלידה היא תקופה שבמהלכה היולדת הטרייה נמצאת לבדה עם התינוק, לעיתים ברוב שעות היממה. שעות העבודה הארוכות בישראל של הגברים, העדר עזרה מספקת מהקרובים, תחושת בדידות והיעדר קהילה חמה ומגובשת באופן יומיומי הינם רק חלק קטן מהקושי שנשים חוות לאחר לידה.

ללא כל ספק, שום דבר לא משתווה לאושר ולשמחה שבלידת תינוק, אך אימהות טריות לילד ראשון שאינן רגילות לשינוי העצום באורח החיים שלהן מחפשות מקום מפלט להן ולתינוק. מקום בו הן יוכלו להתבטא בחופשיות, להכיר נשים נוספות שחוות בדיוק את מצבן, לשוחח, להתייעץ וכל זאת ללא צורך להרחיק לכת מהבית.

ומה יותר טוב מאשר ריקוד עם התינוק במנשא? פעילות שיש בה כל כך הרבה יתרונות לאם ולתינוק: חיזוק הקשר בין התינוק לאימו, הרגעת התינוק, התינוק יתנסה כבר מגיל צעיר בהאזנה של מקצבים שונים וכל זאת תוך הנאה מרובה של האימהות בעצמן.

בתחילת כל מפגש יחולקו מנשאים לאימהות שאין להן, ותינתן הדרכה ועזרה בלבישתם. לאחר מכן, תתחיל הפעילות שתכלול בתחילה ריקוד עדין שמלווה בהסבר מדוע התינוקות זקוקים לתנועה ומדוע זה מרגיע אותם. בהמשך המפגש המדריכה תנחה את האימהות לתנועה במרחב עפ"י סוגים שונים של מקצבים, תנועות קלילות, וסיומם הפעילות ברגיעה ובמתיחות.

הפעילות בהדרכת רקפת וורמסר, מדריכה מוסמכת להתפתחות ולעיסוי תינוקות, וכן מדריכה מוסמכת להדרכת מנשאים ולריקוד עימם.

המפגשים יתקיימו בתאריכים הבאים:

10.7 – נופי ים (לשעבר: הגוש הגדול), כיכר ארנסט בלוך (בצמוד לאשכול הגנים)

17.7 – שכונת למד – גן ז'ילבר – יהודה בורלא 25

31.7 – נווה אביבים, חורשת בית השחמט ברחוב טאגור 26

7.8 – אפקה –  גינת המתנדב ברחוב המתנדב 25

14.8 – אזורי חן – גינת המייסדים ברחוב אורי צבי גרינברג 25

21.8 – רמת אביב הירוקה – חורשת אליאנס ברחוב רידינג 31

28.8 –  רמת אביב החדשה  – גינת "אביב"  ברחוב נתן אקסלרוד 5

 

תהנו!

תגובות
תגיות

כתיבת תגובה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support