תרבות

מתארחים בחג? 5 כללים של נימוסים והליכות שכדאי לכם לקרוא

מתארחים בחג? אין גיל לנימוסים והליכות והם סמל מובהק למודעות אישית, ולעמידה בנורמות חברתיות. הם אף פעם לא יוצאים מהאופנה, ובשימוש נכון בהם, האדם קונה את עולמו

יש שנוטים לחשוב שנימוסים והליכות למתארחים הם נחלת העבר. כאילו שרשמיות היא אאוט ושייכת לדורות העבר. אם אתם מתארחים בחג, בין אם אתם מכירים היטב את המארח ובין אם לאו, ראוי ליישם את הכללים הבאים, ותזכרו שאם אתם מכבדים את עצמכם, גם האחרים יכבדו אתכם.

להלן כללי הנימוס הבאים:

  1. הגעה בזמן – הכלל הכי בסיסי והכי פשוט שיש נטייה כללית לעבור עליו. ההגעה בשעה הייעודה, או לכל הפחות, בסטיית תקן סבירה לכל הדעות, חשובה לכל הצדדים משום כמה סיבות. הראשונה שבהן היא שהמארח לא יתחיל את ליל הסדר או הארוחה לפני שכולם יגיעו. שנית, תשומת ליבכם לכך שזמן ההגשה של האוכל הוא בהתאמה לפרק הזמן שבעלי הבית חיממו אותו לידי הגשה לשולחן. אם לא תגיעו בזמן, אתם מכניסים את המארחים ללחץ כי יש גבול דק בין חימום לבין בישול יתר או חלילה שריפת האוכל. בנוסף, קחו בחשבון שכל מארח רוצה שהאירוע שלו יעבור בצורה חלקה, שכולם יגיעו בזמן, לקבל אותם כולם בנינוחות, להגיש את האוכל בזמן ועוד. מעבר לכל, אי הגעה בזמן משדרת זלזול בוטה בבעלי הבית, הזמן נמתח עד להגשת האוכל, השיחות מתארכות יתר על המידה וגם האורחים האחרים ממתינים להגעה של כולם.

 

  1. מתנה – נסתייג מראש לגבי העניין הכלכלי. בואו נסכים על כך שכל אחד והתקציב שלו, אבל כשאתם מתארחים אצל מישהו, לא מקובל להגיע בידיים ריקות. רעיונות למתנות יש למכביר החל מבקבוק יין, דרך מוצרים שונים לבית וכלה במוצרי קוסמטיקה לבעלת הבית. אם למארח יש ילדים בבית, רצוי להביא גם להם מתנה. זה יכול להיות מתנה משותפת או מתנה אחת לכל ילד בהתאם לגיל. כאמור כל אחד והחישובים שלו והתקציב שלו. יש להדגיש שהמתנות צריכות להיות ארוזות יפה, עם שקית תואמת מהחברה בו קניתם ואם מדובר במוצר אכיל – וודאו שלא פג התוקף. יותר מזה, אם המארח ביקש שתביאו דבר מה מסוים, אוכל או שתייה, מקובל לעמוד בכך וזה לא סותר הבאת מתנה אם כי אצל חלק מהמשפחות זה מחליף את עניין המתנה ואף יש משפחות שאצלן זה כלל לא מקובל או נדרש. הכל תלוי בקשר שלכם עם המארח .

 

  1. נימוסי שולחן – לפי הכללים הרשמיים יותר, לא מקובל להניח ידיים על שולחן האוכל. בהקשר השולחן, מקובל לכבד את המרחב הטריטוריאלי של כל סועד כך שתנועות חדות מידי או כניסה למרחב האישי של הסועדים שלצידך קרוב לוודאי יטריד אותם וייחשב כגסות רוח. כמובן שלעיסה בפה סגור ושתיית מרק בשקט הן ידועות ומקובלות בתרבות המערב.

 

  1. עזרה לבעלי הבית – עזרה למארחים בהגשה לשולחן, בפינוי הכלים מהשולחן למטבח, בהדחת הכלים, ואם אפשר גם בקיפול השולחן, ואף הורדת הפח לאשפה. כל עזרה למארחים תמיד תהיה ברוכה בעיניהם. ואם קשה לכם – תקדישו מספר שניות למחשבה על הקושי של המארח להפיק את המיטב מהאירוח, להשביע את רצון כל הנוכחים ולהעביר את הערב בצורה נעימה ויפה.

 

  1. בסיום – לא מקובל לעזוב את הבית או מקום האירוח מבלי להיפרד בצורה יפה ומכובדת מהמארחים. יש להודות באופן אישי על ההזמנה ועל האירוח. חיוכים ואנרגיה טובה יוסיפו לכם ולאווירה הכללית חן רב, בין אם אתם מודעים לכך או לא.

 

מעבר לכל, תזכרו שאנרגיה טובה הולמת את האדם הרבה יותר מהכל!

 

חג שמח לכולם!

 

תגובות
תגיות

מאמרים באותו נושא

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support