תרבות

"הארנב שרצה להיות אוטו" / דוביק ניסנהויז

דוביק ניסנהויז, תושב שכונת נופי-ים שבצפון תל אביב, מהנדס רכב במקצועו, הוציא לאור את ספר הילדים הראשון שלו – "הארנב שרצה להיות אוטו". מי לא חלם אי פעם שיוכל להיות משהו אחר? מי לא חלם שיוכל לעוף? לקרוא מחשבות? הארנב שבסיפור שלו חלם – להיות אוטו! אז איך הופכים לאוטו?

דוביק ניסנהויז, נשוי לקרן, ואב לאופק (בן 7) ושקד (בת 4),  מהנדס רכב במקצועו, מספר שהחלום שלו מאז היותו בן 4 היה ללמוד הנדסת רכב.

לאחרונה, הוא הוציא לאור את ספר הילדים הנפלא הזה, שבמרכזו ארנב חמוד עומד להגשים חלום ולעשות כל מה שצריך בדרך לכך; צריך גלגלים? יקנה. צריך דלתות? ירכיב. אחרי שהילד מלווה את הארנב לאורך דרכו הארוכה ומהלכיו להפוך לאוטו, מסתיים הסיפור באופן מפתיע עם  פאנץ' ליין חביב ומשעשע!

הספר מגיע בכריכה קשה, הוא רחב, מלא באיורים צבעוניים שלוכדים את העין ומרוממים את מצב הרוח מנוסח בצורה רהוטה, באופן המותאם לקוראים הצעירים לעקוב אחרי העלילה.

מזה מספר חודשים שדוביק מעביר מצגת על הספר בגנים ובבתי הספר היסודיים (כיתות א+ב), והילדים מתמוגגים בהנאה רבה.

אתר צפון תל אביב קרא את הספר עם ילדים, ושמח לגלות סיפור נפלא  בעיקר בגלל שבניגוד לציפייה של הקורא המבוגר, לא מתחבא בסופו של דבר מוסר ההשכל לפיו על כל אחד לשמוח בחלקו ולהאמין במי שהוא. מותר לחלום – ורצוי כמה שיותר בגדול!

יש כל כך הרבה ספרי ילדים מקסימים וחינוכיים שבסופם טמון איזשהו מסר או משל כזה או אחר, אבל לעיתים נדמה שהפורמט קבוע מראש. או אז עולה השאלה – מתי נראה משהו קצת אחר? מתי נוכל להקריא לילדינו סיפור שהוא פשוט עלילה חביבה ללא מסרים גלויים או סמויים, ללא צורך בתיווך ובמתן הקשרים. ספר שיתן באמת את התחושה שכל ספר טוב אמור לתת לקוראיו – הנאה  צרופה!

ניתן לרכוש את הספר בעלות סמלית של 50 ₪ על ידי מילוי הפרטים בטופס הבא, והסופר יצור עמכם קשר.

 

תגובות
תגיות

מאמרים באותו נושא

כתיבת תגובה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support